Kita informacija
Naujausios prekės

Natūrali pagalba silpnoms kanopoms

Perskaityta 3817 kartą(-us) | 0 Komentarai

Kartais atrodo, kad kai kurie žirgai tiesiog yra gimę su prastomis, silpnomis kanopomis.


Teorija, kad juodas ragas yra tvirtesnis nei baltas, neteisinga; tyrimai parodė, kad vienintelis skirtumas yra pigmentas, kuris nedaro įtakos kanopos tvirtumui. Žirgo kanopoms įtaką daro sąlygos, kuriose jis gyvena, pašaras, kurį gauna, ir kalvis, kuris tvarko jo kanopas.

Vaistinių augalų ekstraktai, tokių kaip vaistinės taukės (Symphytum officinale), arba tinkamai atskiesti tikrosios levandos (Lavandula angustifolia) arba kvapiojo rozmarino (Rosmarinus officinalis) eteriniai aliejai, išoriškai įtrinami į kanopos vainiką, padeda suaktyvinti kraujotaką, ir tokiu būdu pagerina rago augimą. Kanopos rago drėgnumas yra gyvybiškai svarbus; negalima neįvertinti naudos, kurią žirgas gauna vaikščiodamas po šlapią žolę. Kanopos yra porėtos, todėl drėgmė lengvai prasiskverbia pro sieneles. Mūsų nagai turi būti drėkinami, siekiant užkirsti kelią jų  išsausėjimui, tą patį reikia daryti ir su žirgo kanopomis.

Vaistiniai augalai, kurie aktyvina kraujo apytaką ir tuo pačiu kraujo patekimą į kanopas, padeda rago augimui ir teigiamai įtakoja jo kokybę. Vaistinė taukė (Symphytum officinale), sėjamasis grikis (Fagopyrum esculentum Moench), gudobelė (Crataegus oxyacantha) ir didžioji dilgėlė (Urtica dioica) skatina kraujo apytaką, valo kraują ir teigiamai įtakoja ląstelių augimą. Vaistiniai augalai, turtingi silicio dioksido, tokie kaip kibusis lipikas (Galium aparine), puikiai tinka, siekiant pagerinti rago kokybę. Jei yra galimybių, pavasario ir vasaros mėnesiais, kai kibusis lipikas yra laisvai prieinamas, duokite žirgui šios žolės po kelias saujas kiekvieną dieną. Pūslėtasis guveinis (Fucus vesiculosus) yra puikus mikroelementų ir mineralų, būtinų sveikų kanopų augimui, šaltinis, kuriame natūraliai subalansuoti jodo, sieros, geležies, cinko, vario, magnio, seleno, įskaitant beta karotiną, vitaminų B1, B2, C, D ir E bei daugiau nei 20 amino rūgščių kiekiai. Paprastojo erškėčio (Rosa canina) uogos dažnai rekomenduojamos dėl neva jose esančio didelio kiekio biotino. Paprastojo erškėčio analizė parodė, kad uogose yra tik labai nedideli biotino kiekiai. Vis dėlto šios uogos naudingos dėl dviejų priežasčių. Pirma, didžiuliai vitamino C kiekiai (daugiau kaip 6000 mg 1 kilograme) padeda palaikyti sveikus jungiamuosius audinius ir kanopos sienelių ląsteles. Antra, paprastojo erškėčio uogose esantys flavanoidai, kurie turi rutino, stiprina kraujagysles ir skatina kraujotaką.

Natūralus kompleksinis vaistinių augalų papildas aprūpins žirgo organizmą vitaminais, amino rūgštimis, mikroelementais ir mineralais būtinais sveikų kanopų augimui.

Šaltinis:
1. Hilary Page Self "A Modern Horse Herbal".


Komentarai


Rašyti komentarą

Vardas


El. paštas


Jūsų komentaras

Įveskite patikros kodą į žemiau esantį laukelį:© 2017 © HiltonHerbs.lt. Visos teisės saugomos.
El. paštas: info@hiltonherbs.lt, telefonas: +370 (698) 15402.
Parduotuvių nuoma - el. parduotuvę sukursime nemokamai!
www.parduotuviunuoma.lt